Microsoft nieustannie udoskonala swoje narzędzia do automatyzacji procesów, a ostatnie aktualizacje w Microsoft Power Automate wprowadzają jeszcze więcej możliwości i efektywności. Przedstawiamy dwa ważne elementy, które pozwolą jeszcze lepiej wykorzystać potencjał automatyzacji.

Rozszerzenie katalogu akcji za pomocą Actions SDK

Teraz w Power Automate Desktop możemy tworzyć własne akcje przy użyciu Actions SDK udostępnionego przez Microsoft. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad procesem tworzenia nowych akcji, korzystając z dostępnych szablonów. Nasze własne akcje mogą być wykorzystywane w przepływach pulpitu tak samo, jak standardowe akcje, co daje nam jeszcze większe możliwości personalizacji i dostosowania automatyzacji do naszych potrzeb. To wspaniała nowość dla wszystkich entuzjastów automatyzacji, którzy chcą eksperymentować i tworzyć jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania.

Zarządzanie robotami za pomocą kolejek zadań

Dotychczasowe kolejkowanie zadań w Power Automate zostało znacznie usprawnione i dostarcza jeszcze więcej funkcjonalności. Teraz możemy zarządzać robotami programowymi i innymi cyfrowymi pracownikami, wykorzystując kolejki zadań. Te kolejki pozwalają nam priorytetyzować zadania, które mają być wykonywane jako pierwsze, niezależnie od tego, czy są przetwarzane przez cyfrowych pracowników, pracowników ludzkich czy poprzez integracje. Orkiestrator kolejek zadań analizuje czynniki takie jak czas dodania zadania do kolejki i jego priorytet, aby podjąć decyzję o kolejności wykonywania. Dzięki temu możemy efektywnie dystrybuować zadania i optymalizować wykorzystanie zasobów.

Wykorzystując kolejki zadań w połączeniu z innymi narzędziami zarządzania robotami, takimi jak grupy maszyn, zaawansowana analiza danych i proces mining, organizacje mogą uzyskać wgląd w wydajność swoich procesów automatyzacji. To otwiera drzwi do poprawy efektywności, skalowalności i odporności na awarie, procesów automatyzacji. Dodatkowo, dzięki takiemu podejściu możliwe jest obniżenie kosztów i poprawa jakości usług.

Nowe funkcje w Microsoft Power Automate dostarczają jeszcze większej elastyczności i kontroli nad procesami automatyzacji. Zachęcamy do eksplorowania możliwości rozszerzenia katalogu akcji i wykorzystania kolejek zadań do zarządzania robotami. Automatyzacja staje się jeszcze bardziej wszechstronna i efektywna, a organizacje mogą czerpać korzyści z poprawy procesów i oferowania doskonałych usług. Wypróbuj nowe funkcje już dziś i doświadcz potęgi automatyzacji w Microsoft Power Automate!