Świat postępuje wraz z implementacją i rozwojem nowych technologii. Nasza efektywność i skuteczność, a także tempo pracy rosną wraz ze wdrażaniem innowacyjnych zmian nie tylko w codziennym życiu, ale przede wszystkim w przedsiębiorstwach. Dowiedz się, na czym polega automatyzacja procesów biznesowych i czy jej zastosowanie ma sens?

Na czym polega automatyzacja procesów biznesowych?

Są to działania, które mają na celu zastąpienie, ulepszenie lub przyspieszenie pracy, wykonywanej przez człowieka, przy pomocy technologii. Przede wszystkim to wygoda jest kluczowym czynnikiem wdrażania automatyzacji w procesach biznesowych.

Wyobrażasz sobie sytuację, w której Twoi pracownicy wykonują swoje obowiązki przez 24 godziny na dobę? Przy wykorzystaniu robotów to możliwe! Roboty są doskonałym rozwiązaniem dla braków kadrowych i sprawdzają się w wielu branżach: od finansowo-księgowych, poprzez obsługę klienta, sprzedaż, logistykę oraz administrację.

Cyfrowy pracownik to robot, który wykonuje za ludzi powtarzalne i żmudne czynności. Jego tempo pracy jest zdecydowanie szybsze niż tempo pracy człowieka. Monotonne działania, takie jak: księgowanie faktur, wprowadzanie danych do systemów, wysyłka maili zawierających identyczną treść, to zadania dla robota, a nie dla człowieka. Człowiek w tym momencie może zająć się bardziej wymagającymi i odpowiedzialnymi zadaniami.

Automatyzacja firmy – czy warto?

Korzystając z automatyzacji procesów biznesowych, w efekcie zyskujesz 98% oszczędności czasu oraz redukujesz koszty.

Do głównych zalet wykorzystywania technologii przyczyniających się do automatyzacji procesów biznesowych należy, między innymi skrócenie czasu rekrutacji pracowników, dzięki wdrożeniu robotów, które ekspresowo przeglądają profile na LinkdInie i dopasowują najbardziej trafne kandydatury.

Ponadto księgowanie faktur odbywa się w zawrotnym tempie. Godnym uwagi jest fakt, że cyfrowy pracownik potrafi zaksięgować aż 200 faktur w ciągu jednego dnia, podczas gdy pracownik w dziale księgowości obsłuży zaledwie 60 dokumentów. Poznaj więcej przykładów robotyzacji.

Źródło: 24info-neti.comDowiedz się więcej czytając nasze wpisy oraz informacje medialne związane Robotic Process Automation!

Śledź najnowsze informacje na naszym Facebooku!