Power Automate Desktop, wyjątkowe narzędzie do automatyzacji procesów, otrzyma już niedługo niezwykle interesujące aktualizacje. Czekają nas zmiany, które uczynią pracę jeszcze bardziej efektywną i wygodną. Poniżej przedstawiamy najważniejsze nowości:

Akcje dedykowane dla SAP

Już we wrześniu tego roku mają być dostępne dedykowane akcje do systemu SAP w Power Automate Desktop. Dotąd dostępne były jedynie z poziomu chmury. Teraz można się spodziewać pełnej automatyzacji w obszarze SAP, również korzystając z desktopowej wersji narzędzia.

Automatyzacja interfejsu: tryb symulacji działania

To prawdziwa rewolucja dla procesów wykonywanych na komputerze użytkownika! Nowa funkcja umożliwi wskazanie w jakim trybie ma działać automatyzacja interfejsu. Dostępne są dwa tryby: „auto” i „symulacja”. Pierwszy z nich działał do tej pory, imitując ruchy myszy i klawiatury, wykluczając jednoczesne korzystanie z komputera. Tryb „symulacji” pozwoli na swobodne używanie komputera, nawet podczas trwania automatyzacji.

Automatyzacja przeglądarki w środowisku wirtualnym

Rozszerzenie możliwości agenta pozwoli na automatyzację przeglądarki na wirtualnych pulpitach Citrix i RDP. To szczególnie cenne dla procesów wykonywanych na maszynach wirtualnych. Automatyzacja przeglądarek będzie teraz dostępna także na tych platformach.

Edycja zmiennych w trakcie programowania

Tworzenie i testowanie automatyzacji staje się wygodniejsze. Nowa funkcja pozwala na dowolne zmienianie wartości zmiennych podczas debugowania. Podczas programowania, gdy proces jest uruchomiony w trybie step-by-step lub zapauzowany okno zmiennych nie będzie w trybie read-only, użytkownik będzie mógł zmienić wartości i kontynuować debugowanie z nowymi wartościami . Nie trzeba więc zatrzymywać procesu, by zmodyfikować wartości. To ogromna oszczędność czasu!

Poprawiona obsługa przechwytywania obrazu

Wszystkie obrazy będą, podobnie jak selectory, grupowane w nadrzędnych elementach ekranu, takich jak okna czy strony internetowe. Będzie można tworzyć nowe ekrany, łączyć i dzielić istniejące – wszystko to, by łatwiej zarządzać biblioteką obrazów.

Te nowości to prawdziwa rewolucja dla świata automatyzacji. Power Automate Desktop staje się jeszcze bardziej potężnym narzędziem, które pozwoli zautomatyzować wiele procesów w sposób bardziej efektywny i komfortowy. O kolejnych innowacjach i aktualizacjach będziemy informować na naszym blogu.