AR to jedna z najbardziej obiecujących technologii, która odegra kluczową rolę w przemyśle w przyszłości. Może wzmacniać postrzeganie świata rzeczywistego dzięki integracji wirtualnych obiektów i informacji i znakomicie sprawdzi się np. tam, gdzie konieczne jest zdalne sterowanie urządzeniem.

Do rozwoju rzeczywistości rozszerzonej przyczyni się sztuczna inteligencja, a w zasadzie uczenie maszynowe. Można je wykorzystać w aplikacjach AR po to, by opracowywać nowe techniki integracji człowiek – robot.

Pirxon rozpoczął właśnie projekt, w którym te 2 technologie zostaną wykorzystane do stworzenia platformy do tworzenia wirtualnych gier. Zobaczcie jak o dotychczasowych osiągnięciach, obecnym projekcie GameINN i wyzwaniach, które dopiero przed nami, opowiada nasz Project Manager AR – Karol Kujawa.

Artykuł “Gry w służbie gospodarki” ukazał się w miesięczniku “My Company Polska” we wrześniu 2020 r. Oficjalnie projekt jednak ruszył pod koniec listopada 2020 r.

Project Manager Augmented Reality GameINN w Pirxon. Od 20 lat związany z obszarem XR (zarówno Virtual Reality jak i Augmented Reality), pasjonat algorytmów Machine Learning. Zaangażowany w wiele projektów dedykowanych lub powiązanych z AR, VR oraz branżą gier. Autor szeregu publikacji popularnonaukowych i branżowych, współpracujący z portalami (m.in. VR- Intelligence). Wykładowca XR (Extended Realities) w Katedrze Badania Gier i Prosumpcji Medialnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.