W Gdyni przyznano Nagrody Gospodarcze III edycji Forum Wizja Rozwoju! Jest to największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej!

 

w kategorii „INNOWACYJNOŚĆ”

 

Nagroda została przyznana firmie PIRXON SA m.in.: za dostarczanie przedsiębiorstwom każdej wielkości zarówno polskim jak i zagranicznym rozwiązań innowacyjnych, wyprzedzających czas i nastawionych na podnoszenie efektywności oraz wydajności pracy, a także optymalizację kluczowych procesów biznesowych.

Cały zespół PIRXON SA jest mocno zaangażowany w dostarczanie nowatorskich rozwiązań dopasowanych do potrzeb nowoczesnego biznesu. Firma szybko adaptuje się do sytuacji, reagując na niekorzystne zmiany otoczenia. Swoje doświadczenia analizuje i implementuje w innowacyjnych narzędziach dla swoich klientów które dają im przewagę wśród konkurencji!

Galeria z gali wręczenia Nagrody Gospodarczej Forum Wizja Rozwoju

Produkty, za które otrzymaliśmy nagrodę to:

Kapituła FORUM składająca się głównie z profesorów uczelni wyższych jak i przedstawicieli biznesu zwróciła uwagę na następujące INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA firmy PIRXON SA:

 

 • SmartReactor
  jedyny system informatyczny w Europie kompleksowo obsługujący procesy zarządzania ryzykiem kredytowym i należnościami w firmach – tutaj uwagę kapituły zwróciły: innowacyjność rozwiązania, jego bezkonkurencyjność funkcjonalna, a także uniwersalność rozwiązania do zastosowania na całym świecie.
 • AssestsNinja
  system informatyczny wspierający zarządzanie majątkiem firmy, jego szybką inwentaryzację, a także możliwość efektywnego i optymalnego wykorzystania majątku przedsiębiorstwa dzięki systemowi. Tutaj kapituła zwróciła uwagę na kompleksowość rozwiązania, a także aktywne wykorzystanie systemu w biznesie jak i administracji publicznej.
 • PirxonRobot – Robotyzacja procesów back office
  kapituła zwróciła uwagę na aktywność edukacyjną PIRXON w obszarze robotyzacji wśród firm i administracji publicznej, największą ilość wdrożonych robotów w firmach w Polsce i za granicą spośród polskich przedsiębiorstw, posiadanie własnej platformy do zarządzania robotami, a także udostępnianie firmom najbardziej optymalnych rozwiązań innowacyjnych w stosunku ceny do jakości.
 • Pirxon Augmented Reality Technology
  za wkład w pracę nad technologią przyszłości jaką jest rozszerzona rzeczywistość oraz rozwój narzędzi ułatwiających, wszystkim firmom niezależnie od wielkości, budowę podstawowych aplikacji wykorzystujących technologię Augmented Reality z bardzo niską barierą wejścia dla każdego chcącego wykorzystywać technologię AR w swoim biznesie

Forum Wizja rozwoju to największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej!

W dniach 24-25 sierpnia 2020 r. w Gdyni odbyło się III Forum Wizja Rozwoju, podczas którego przedstawiciele największych polskich przedsiębiorstw, właściciele małych, średnich i dużych firm oraz innowatorzy dyskutowali na temat strategicznych dla rozwoju Polski obszarów. Forum zostało objęte patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w wydarzeniu uczestniczył m.in. Premier Mateusz Morawiecki.

Podczas III edycji Forum Wizja Rozwoju, wystąpiło ponad 450 prelegentów. Eksperci ze świata biznesu i polityki oraz przedstawiciele nauki dyskutowali o problemach oraz wyzwaniach, z którymi mierzy się dzisiejsza gospodarka. Rozmowy odbyły się w panelach podzielonych na kilkanaście bloków tematycznych, dotyczących m.in. edukacji zawodowej, energetyki, automatyzacji i robotyzacji polskiego biznesu, szeroko rozumianego rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu oraz inwestycji, takich jak np. przekop Mierzei Wiślanej czy budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Specjaliści pochylili się również nad problemami związanymi z obecną sytuacją ekonomiczną zaistniałą wskutek epidemii koronawirusa.

 • Bartosz Sobolewski, Prezes Zarządu
 • Andrzej Kubiak, Dyrektor d/s Hyper Automatyzacji

Prezes Bartosz Sobolewski zabrał ważny głos w dyskusji na tematy związane z aktualną sytuacją na rynku pracy oraz podzielił się spostrzeżeniami z przejścia całej firmy w tryb w pełni zdalny.

Nagroda Gospodarcza Forum Wizja Rozwoju w tym roku została przyznana już po raz trzeci. Ma charakter honorowy, a jej głównym celem jest promowanie polskich przedsiębiorstw za znaczące osiągnięcia gospodarcze, wpływające na rozwój narodowej gospodarki.

Prof. Waldemar Kamrat (przewodniczący), prezes zarządu Grupa Lotos S.A. Paweł Jan Majewski, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Fundacji Wizja Rozwoju Andrzej Michalak, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, rektor – komendant Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni kontradm. prof. Tomasz Szubrycht, prezes zarządu Pracodawców Pomorza Tomasz Limon oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Nominowano 53 polskie przedsiębiorstwa z których do ostatniego etapu weszło 21 podmiotów z największą liczbą wskazań, spośród których kapituła wytypowała zwycięzców w siedmiu kategoriach.

Pierwszy dzień III edycji Forum Wizja Rozwoju zakończyła uroczysta Gala w Teatrze Miejskim, podczas której wręczono Nagrody Gospodarcze.

Społeczna odpowiedzialność biznesu | Badania, rozwój i transfer nowoczesnych technologii | Eko-Mobilność w transporcie | E-gospodarka | Start-Up | Innowacyjność | Zarządzanie

Nagroda w kategorii INNOWACYJNOŚĆ przyznawana jest dla firm mogących pochwalić się więcej niż jednym innowacyjnym rozwiązaniem i obecnych na rynku dłużej niż dwa lata.